4Foto #43: Expoziční režim P

Pro někoho možná samozřejmost, pro někoho podřadný automatický režim, pro nás výzva dopodrobna vysvětlit nejen co přesně expoziční režim P dělá, ale hlavně, kde jej používat. Věříme, že každý si najde kousek nějaké užitečné informace. Takže pojďme se podívat na zoubek programového automatu neboli režimu P.

Expoziční režimy jsou základním nastavením fotoaparátu, od kterého se odvíjí vše ostatní. V prvním ze série našich videí právě o expozičních režimech se zaměříme na P. P neboli programový automat, který je svým způsobem nejjednodušší na používání, protože nabízí nejvíce automatiky. To ovšem neznamená, že by byl o cokoli horší či lepší než ostatní režimy na voliči. Při správném použití v něm získáte stejně kvalitní fotografie jako v režimu M. Na druhou stranu dokáže pěkně potrápit, pokud jej použijete v nevhodné situaci.

Pojďme se tedy podívat kdy, kde a hlavně jak expoziční režim P používat v praxi.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze.

Příspěvek byl publikován v rubrice Videocast a jeho autorem je Honza Březina. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Honza Březina

Honza je fotograf, lektor, cestovatel, videocaster, novinář a milovník Applu. V komerční fotografické tvorbě se soustřeďuje zejména na portrétní a svatební fotografii. Ve volné tvorbě zejména na krajinářskou a cestovatelskou fotografii. Více o Honzovi najdete na http://www.jbrezina.cz

6 komentářů u „4Foto #43: Expoziční režim P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.