4Foto #84: Fotografické filtry Benro Master

Benro MasterDnes vám představíme filtry Benro Master a srovnáme je s filtry Cokin, Hi-Tech a Lee Filters. Pokud hledáte špičkový filtrový systém, se skvělým dílenským zpracování a optickými vlastnostmi, který je levnější než Lee Filters, tak se na toto video rozhodně podívejte. Testovali jsme Benro Masters na 2 fotoexpedicích a osvědčili se.


Benro Master

Řada Master je tou nejvyšší v nabídce Benra, co se fotografických filtrů týče. Celý systém je postaven na skvělém kovovém držáku filtrů šíře 100 mm. Standardně držák pojme 3 filtry, ale počet lze uživatelsky modifikovat. Vše skvěle lícuje, manipulace je snadná a přesná. Výhodou samotných filtrů je vysoká barevná neutralita, velmi dobré optické vlastnosti a vysoká odolnost proti oděrkám. Celý systém je srovnatelný kvalitativně s Lee Filters, ale je levnější. Testovali jsme přechodové filtyr ND16 soft/hard a pak ND64 a ND1000. K filtrům jsou dodávaná dobře promyšlená textilní pouzdra a tvrdé plastové krabičky.

Hodnocení

U celého systému je vidět, že jej navrhoval fotograf. Je jednoduchý, praktický a funkční. Sice je manipulace s ním o trochu pomalejší, než s Lee Filters, ale je stejně přesná a bezproblémová. Domyšlené jsou i detaily jako pojistky, podložky, pouzdra, prachovky apod. Celkově si systé Benro Master zaslouží naše doporučení, pokud hledáte opravdu špičkové filtry.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázky z videa

6 komentářů u „4Foto #84: Fotografické filtry Benro Master

 1. Pěkná recenze,sám používám přechodové filtry Benro dva roky.Vyníkající odolnost proti nečistotám,méně odlesků a barevná stálost finálních snímků.Akorát v recenzi postrádám použití polarizačního filtru o průměru 82 mm,který lze zašroubovat do držáku filtru.Tímto filtrem lze otáčet do patřičné polohy kroužkem na povrch držáku filtru ,bez nutnosti sundání přechodového filtru . Pouze na našem trhu jsem nesehnal ND 64.

  Krásný den.: Kasík František

 2. 4Foto se mi jako projekt moc líbí, všechny díly mám postupně prostudované, některé víckrát… Rád 4Foto doporučuju, ale mám dojem, že jste tady uvízli na mělčině? Dalo by se nějak pomoct? Chyběli byste mi 🙂

 3. Zdravím vás, pánové.
  Nevěděl jsem, kam napsat svůj dotaz… takže dávám sem, k filtrům (paralelně ještě ke krajinářským…).
  V poslední době firma VFFOTO ustupuje od výroby čtvercových filtrů do držáků, a místo toho přišla s magnetickými filtry. Co si o nich myslíte nebo co máte vyzkoušené..? Je opravdu magnetický systém bezpečný z hlediska vlivu magnetického pole na elektroniku objektivu (a foťáku)?
  Můžete stručně zhodnotit, co mluví pro a proti jednotlivým systémům (šroubovací, magnetické, čtvercové)?
  Díky, Jiří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..