4Foto #84: Fotografické filtry Benro Master

Benro MasterDnes vám představíme filtry Benro Master a srovnáme je s filtry Cokin, Hi-Tech a Lee Filters. Pokud hledáte špičkový filtrový systém, se skvělým dílenským zpracování a optickými vlastnostmi, který je levnější než Lee Filters, tak se na toto video rozhodně podívejte. Testovali jsme Benro Masters na 2 fotoexpedicích a osvědčili se.


Benro Master

Řada Master je tou nejvyšší v nabídce Benra, co se fotografických filtrů týče. Celý systém je postaven na skvělém kovovém držáku filtrů šíře 100 mm. Standardně držák pojme 3 filtry, ale počet lze uživatelsky modifikovat. Vše skvěle lícuje, manipulace je snadná a přesná. Výhodou samotných filtrů je vysoká barevná neutralita, velmi dobré optické vlastnosti a vysoká odolnost proti oděrkám. Celý systém je srovnatelný kvalitativně s Lee Filters, ale je levnější. Testovali jsme přechodové filtyr ND16 soft/hard a pak ND64 a ND1000. K filtrům jsou dodávaná dobře promyšlená textilní pouzdra a tvrdé plastové krabičky.

Hodnocení

U celého systému je vidět, že jej navrhoval fotograf. Je jednoduchý, praktický a funkční. Sice je manipulace s ním o trochu pomalejší, než s Lee Filters, ale je stejně přesná a bezproblémová. Domyšlené jsou i detaily jako pojistky, podložky, pouzdra, prachovky apod. Celkově si systé Benro Master zaslouží naše doporučení, pokud hledáte opravdu špičkové filtry.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázky z videa

1 komentář u „4Foto #84: Fotografické filtry Benro Master

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *