Fotografická výzva – fotoobrazy Saal Digital

Fotografická výzvaKdyž jsem naposledy zkoušel služby Saal Digital, vyrobil jsem fotoknihu. Pod videem proběhla zajímavá diskuze o kvalitě jejich fotoobrazů a tak jsem přijal výzvu a vyzkoušel je. Vytiskl jsem celkem 4 obrazy v různých formátech, materiálech a provedeních se snímky, které dobře znám a dokáži porovnat. Jaký je výsledek?

Vyzkoušejte fotoobrazy i vy

Pokud si i vy chcete vyzkoušet jaká je kvalita tisku u Saal Digital, tak pro vás mám vaší výzvu. Na adrese http://bit.ly/aliczechSaal můžete nyní získat poukaz na 1400 Kč, který můžete použít na libovolný tisk fotografií. Sami si můžete vyzkoušet, jestli se vám líbí.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zpracování se štítky , a jeho autorem je Honza Březina. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Autor: Honza Březina

Honza je fotograf, lektor, cestovatel, videocaster, novinář a milovník Applu. V komerční fotografické tvorbě se soustřeďuje zejména na portrétní a svatební fotografii. Ve volné tvorbě zejména na krajinářskou a cestovatelskou fotografii. Více o Honzovi najdete na http://www.jbrezina.cz

3 komentáře u „Fotografická výzva – fotoobrazy Saal Digital

  1. Ja som skúsil tú výzvu k otestovaniu fotoobrazu a som veľmi spokojný. Použil som program SaalDesigner, ako podkladovú fotografiu som použil upravenú fotografiu z pôvodného RAW formátu, prevedenú samozrejme do JPG o rozlíšení 4489×2974 px. Pre porovnanie farieb som si ju vytlačil na kvalitný fotopapier A4 na fototlačiarni Epson L800. Fotoobraz mi bol doručený na Slovensko do 10 dní, čo bolo ale spôsobené doručovacou službou, pretože práve boli vianočné sviatky a pracovné voľná, teda som s oneskorením počítal. Kvalita farieb fotoobrazu (podotýkam, že na plátno) je podľa môjho názoru veľmi vysoká, aj keď ju porovnávam „iba“ so spomenutou tlačou na fotopapier. Rovnako spracovanie dreveného rámu a pripevnenie plátna naň je veľmi kvalitné, obraz bol pri preprave bezpečne zabalený, takže nedošlo k jeho poškodeniu. V konečnom dôsledku som teda s fotoobrazom spokojný a určite ich služby ešte využijem.

  2. Já bych k tomu napsal něco z pohledu tiskaře na data – doba kdy JPG nešlo udělat tak aby se na fotku dalo dívat je dávno pryč, TIFF je překonanej formát se kterým se blbě pracuje a většina ripů se kterýma pracují tiskárny už TIFF nepodporuje, takže když tiskař dostane data v TIFFu, první co udělá je že je převede do PDF nebo JPEGu. Pokud ten proces chcete mít pod kontrolou, je lepší dodat tiskaři vlastní JPEG.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..