Ráj pro české milovníky instantní fotografie

Polagraph. Pod tímto názvem byla nedávno otevřena malá fotografická galerie a obchůdek s produkty PolaroidLoveParagraph a my dear deer, která sloužítaké jako místo k setkávání fotografů a nadšenců do instantní fotografie a lomografie.

 

 

Její malý, ale o to zajímavější prostor bude hostit pravidelné výstavy nejen známých fotografů, kteří ke své práci využívají Polaroid, ale bude se snažit také reflektovat současnou podobu české fotografické scény, která se soustředí mimo hlavní „digitální proud“. Těšit se tak můžete na výstavy fotografií vzniklých kolódiovým procesem a dalšími technikami, nebo například práce studentů fotografických škol. Od 1. listopadu tak bude k vidění v pořadí již druhá výstava v této nové minigalerii, a to práce Ondřeje Janů, který pomocí kolodiového procesu zaznamenal novou kolekci úspěšné módní návrhářky Zuzany Kubíčkové.

Galerie Polagraph je zároveň místem pořádání pravidelných workshopů a besed na téma instantní fotografie, lomografie a dalších fotografických technik. Polagraph totiž prostor sdílí s Grovestudiem a jejich ateliérem v zadní části prostoru, který si o podobné využití vysloveně říká.

Nedílnou součástí je také obchod, v němž najdete vybavení pro fotografování Polaroidy (Polaroid, Impossible Project, PolaroidLove, FujiFilm a další), lomografii (Holga, fotoaparáty my dear deer, expirované kinofilmy, svitkové filmy a další), ale také produkty projektu Paragraph, jenž se soustředí na kvalitní ručně vyráběné papírové a textilní zboží (diáře, bloky, fotoalba, plátěné tašky) k jejichž výrobě využívá spolupráce se sociální firmou Semitam a zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, jako například ženy, které vyjdou z vězení.

Za Polagraphem stojí především Michal a Tomáš z PolaroidLove – projektu, jehož cílem je jakási záchrana instantní fotografie. Právě skrze prodej vybavení a pořádání výstav a workshopů se jim daří dostat Polaroidy do povědomí a nacházejí tak mnoho příznivců této technologie, která mezi fotografickými nadšenci zažívá takový malý comeback.

Určitě si udělejte čas a navštivte tento jedinečný prostor vznikající přímo v srdci Žižkova, čtvrti, která se pomalu ale jistě stává jakýmsi centrem mladého designu, umění a kultury v Praze.

 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..