4Foto #35 Výběr externího blesku

Externí blesk je často používané příslušenství. Jak vybrat správnou značku a model? Na co si dát pozor? Co je to směrné číslo? Které funkce by blesku neměly chybět a naopak, které nebudete postrádat? Poradíme vám.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze.

10 komentářů u „4Foto #35 Výběr externího blesku

  • Klasická čínská cesta, napřed levně a nekvalitně, a když stoupne kvalita, tak se začne cena přibližovat cenám velkých hráčů. A když se vstupuje na další trhy než-li Čína, přispěchají vymahači patentů a legenda zdražování pokračuje, až se ceny vyrovnají. S těmi blesky mám zkušenost a v poslední době si nemohu stěžovat, ale první kusy co jsem měl před lety v ruce nestály za nic, často odešly za 3 až 6 měsíců, na druhé straně nikdy nebyl kondenzátor tak nekvalitní, že by explodoval. A on také nikdo nikomu neříká, že musí automaticky kupovat „značkové“ blesky na první dobrou – bazar, repas (kondenzátor není nic extrémně drahého a často odchází právě on, takže pájku do ruky ;)), cashback-y, dárek od tety z USA, kterou člověk v životě neviděl atd.

 1. Super video, už jsem zvědavý na další. Mohli by jste třeba vysvětlit kdy a zda má smysl rozptylka při focení lidi (ať už na přímo nebo o strop)? Díky

 2. Co se týče odpalování externího blesku přes interní, tak s tím jsem měl problém i v menším interiéru. Takže s touto variantou svícení bych moc nepočítal. Jednalo se o blesk Nikon SB600

 3. Zdravím,
  vím, že se blesky řešili už dříve, nicméně je to pro mnoho lidí kolem téma stále aktuální.
  Řeším blesk k Nikonu D7200 a bohužel Nikon, podle mě, nic kloudného za přijatelnou cenu s přijatelným směrným číslem nenabízí.
  Byl by řešením Rollei Flash Unit 58 ? Blesku se spíš snažím vyhýbat, ale občas se hodí. Když tvrdí, že je pro Nikon, dá se tomu věřit budou si opravdu rozumět ?
  Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.