4Foto #41: Zoner Photo Studio 18

Nabízíme vám rozhovor s Alenou Voráčkovou ze společnosti Zoner. Vyptali jsme se nejen na novinky verze 18, ale i na reakce uživatelů a další zajímavosti.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze.

5 komentářů u „4Foto #41: Zoner Photo Studio 18

 1. Tak že opět verze pro MacOS nic. To je škoda. Dělal jsem na Zoneru dlouhé roky a je to jediná věc co mi opravdu chybí na Macu. Když jsem před pěti lety přešel na Mac, tak jsem skřípal zubama. Za ty roky už znám a používám Lightroom, ale stejně mi Zoner pořád chybí.

 2. Pustil jsem si rozhovor o ZPS 18, který byl pro mne o to více zajímavý, protože v tomto prostředí už řadu let pracuji. A jsem maximálně spokojený. Jen nechápu, proč tento rozhovor musel probíhat v prostředí, které bylo rušeno ještě jinými hlasy. To byl takový problém to natočit v oddělené místnosti?
  O.H.

  • Zdravím,

   je to moje chyba. Když jsme rozhovor připravovali, tak to byla ta nejtišší ze tří dostupných místností. Bohužel hned při začátku natáčení se situace změnila a přestože jsme použili klopové mikrofony, výsledek není ideální.

 3. Ahoj Honzo!
  Jak si se vypořádal s ukončením podpory Aperture? Já se vypořádávám velmi těžko, naprosto mi vyhovoval.
  Nevím jakým směrem se vydat, váhám mezi klasikou Lightroom nebo Capture One.
  Adobe mě nějak štve;-) svou politikou a dominancí na trhu, ale především se mi moc nelíbí uživatelské prostředí Lightroomu. Přijde mi takové ne-intuitivní, prostě spíše dřina.:)
  Capture One naopak v řadě recenzích přirovnávají k Aperture, že je i rychlejší.
  Tak nevím.
  Photos jsem ještě nezačal používat, stále jedu v Aperture, ale Photos by byly stejně jen pro organizaci, a pak bych fotografie musel upravovat v nějakém externím programu, takže klasické kolečko.:(
  Zoner pro Mac není, bohužel.
  Velmi dobře vypadá Mylio, ba skvěle, ale je to dražší záležitost (platba měsíčně), a opět jen pro organizaci fotek, odstranění duplicit, lehkou dostupnost fotek na všech zařízeních(super věc!), ale editor je jen základní.
  No je to na prd, tak zásadní věc, a není téměř kde brát, který software vybrat,
  aby usnadnil práci a stál za tu dřinu se ho naučit?
  Dík za tvé postřehy!
  Standa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..