4Foto #48: Sigma 35mm 1.4 Art vs Tamron 35mm 1.8 VC

Měli jsme unikátní možnost porovnat dva špičkové portrétní objektivy. Na jedné straně souboje stála Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art a na straně druhé Tamron SP 35mm F/1.8 Di VC USD. Který z nich je kvalitnější? Který výhodnější a který bychom si vybrali my? Je lepší vyšší světelnost nebo stabilizace?

Výhodami objektivu Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art je vyšší světelnost, o chloupek lepší kresba při stejné cloně a menší vinětace při plně otevřené cloně a možnost použití USB Docku.

Výhodami objektivu Tamron SP 35mm F/1.8 Di VC USD je za srovnatelnou cenu stabilizace, menší rozměry a hmotnost.

Celkově se tedy dá říct, že pokud jste rozhodnuti si pořídit 35mm objektiv pro FF či APS-C, tak oba dva jsou skvělá volba se srovnatelnou kvalitou jak provedení, tak i kresby a rozhodnutí je o tom, zda dáte přednost světelnosti nebo stabilizaci.

Více informací najdete ve videu.

 

Další informace o objektivech Sigma Art najdete v podrobném článku na Fotoroman.cz.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze.

9 komentářů u „4Foto #48: Sigma 35mm 1.4 Art vs Tamron 35mm 1.8 VC

  1. ahoj, vůbec jste nezmínili rychlost ostření, jak to vypadá? ještě pokud možno tak rychlost na full frame a taky na APS-C (pokud jste to testovali i na tomto)
    diky

  2. Tamron má oproti Sigmě utěsnění proti vlhku a prachu. Nefotím sice v poušti, ale i v české kotlině se práší a prší. To mě láká na Tamronu a o něco lepší kresba na Sigmě. Sám jsem zvědav který zvolím, ale váš názor na smysluplnost utěsnění u těchto objektivů by mě zajímal. Děkuji

  3. Jak je to s přesností ostření v obou případech? Někde recenzovali tamrona a ostřili na stejný bod a pokaždé zaostřil jinam.. Může za to objektiv nebo byla spíše chyba v těle?

  4. po vaší recenzi jsem si v Brně obědnal tamrona pak na you tube ukázalo vdeo že se na tamronu něco vysouvá coš se mi u pevného skla moc nelíbí když výrobce uvádí těsnost a stabilizace ano může se někdy hodit.To byl čtvrtek.Druhý den v pátek a to bylo pro mě dost důležité obvolal jsem telefonem šest největších prodejců fototechnyki v česku a ptal se jich na porovnání a názor který koupit .Všech šest E- schopú jednoznačně doporučilo Sigmu. V sobotu jela sigma domů.A musím potvrdit měli pravdu je bezkonkurenční .

  5. Díky za srovnání, ale pár doplnění. Dokovací stanice pro seřízení je dostupná i pro Tamrony – tap-01. Z mého pohledu by mohl být důležitý test ve špatných světelných/kontrastních podmínkách. Pro někoho, kdo fotí v večer, v noci, koncerty, je přesnost ostření (nejen rychlost) dost zásadní parametr. Tamron umí ostřit od 20 cm a patří mezi ne-macro skla s velkým zvětšením vůči čipu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..