4Foto #55: Domácí fotostudio

V tomto díle se zaměříme na to, jak si postavit a vybavit domácí fotostudio. Probereme potřebné rozměry i vybavení. Porovnáme různé zdroje světla a příslušenství.

Domácí fotostudio

Domácí foto studio či ateliér je snem mnoha amatérských fotografů. Někomu stačí dva stavební halogeny a pár prostěradel. Někdo má ambici trochu vyšší. Proto jsme se rozhodli v tomto dílu zaměřit na základní parametry.

Nejprve rozebereme, jak velký by měl ateliér být a zda je výhodnější světlá či tmavá místnost. Dalším velkým tématem jsou zdroje světla – žárovky, LED či blesky? Jaké příslušenství a doplňky budete potřebovat dokoupit.

Více informací najdete ve videu. Pokud vás napadnou jakékoli otázky, velice rádi vám je zodpovíme v diskuzi pod článkem.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázkové fotografie z našeho videa

Pokud vás zaujal způsob, kterým prezentujeme naše fotografické zkušenosti, rádi bychom vás pozvali na kurzy, které pravidelně pořádáme.

.

2 komentáře u „4Foto #55: Domácí fotostudio

  1. Zdravím, mám dotaz zda jste jako distribuční kanál přestali požívat iTunes podcasty. Uplynul skoro měsíc od publikování tohoto dílu a v Podcastech není k nalezení. Totéž platí pro DigIT, tam je poslední díl venku cca týden, ale na iTunes není. Jen abych věděl, že se mám zajímat sám – před tím jsem se mohl spolehnout, že když je nový díl, naleznu ho už stažený v iPadu. Díky za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..