4Foto #58: Bezdrátový fotoateliér

Jak vypadá 100% bezdrátový fotografický ateliér? Již přes rok používáme set, který umožňuje fotografovat v interiéru, exteriéru a to vše bez potřeby připojení do elektrické sítě. Nabízíme vám popis celého řešení a praktické zkušenosti.

Bezdrátový fotoateliér

Představte si možnost fotografovat kdykoli v ideálních světelných podmínkách a s dostatkem světla bez nutnosti hledat elektrickou zásuvku. Sestavili jsme a během posledního roku jsme odladili 100% bezdrátový fotografický ateliér, který můžete použít kdykoli a kdekoli, v interiéru i exteriéru.

Základem ateliéru je trojice zábleskových zařízení Fomei digitalis pro S400dc, které nabízejí dostatek světla, skvělou výdrž na akumulátor a vynikající mobilitu. Ty doplňuje systém rádiového odpalování.

Přenos fotografií z fotoaparátu běží přes WiFi do Macbooku Pro, který umožňuje 6-7hodin práce s fotografiemi na baterii. A nechybí ani AppleTV pro bezdrátovou prezentaci výsledných fotografií.

Více informací najdete ve videu. Pokud vás napadnou jakékoli otázky, velice rádi vám je zodpovíme v diskuzi pod článkem.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázkové fotografie z našeho videa

 

Pokud vás zaujal způsob, kterým prezentujeme naše fotografické zkušenosti, rádi bychom vás pozvali na kurzy, které pravidelně pořádáme.

2 komentáře u „4Foto #58: Bezdrátový fotoateliér

  1. Je zajímavé, jak velký blesk se dá ještě nazvat kompaktním, ale větší krosna by to už snesla, jen před tím zajít do fitka :). Má to nějakou základní odolnost vůči vlhku, prachu, písku, stání na sluníčku nebo je třeba to brát stále jako mobilní, ale do „studiových podmínek“?

    • Z pohledu studiové techniky to je kompaktní. Z pohledu systémových blesků moc ne. Takže chápu, že je to o úhlu pohledu. Je to studiová technika, takže v principu poměrně křehká. Existují i vysloveně outdoor studiové blesky, ale to je jiná cenová kategorie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..