4Foto #57: Impossible I-1

Vyzkoušeli jsme nový instantní fotoaparát Impossible I-1 s propojením na iPhone. Jaké to je, dělat polaroid fotky a přitom mít možnost ovládat fotoaparát bezdrátově z chytrého telefonu? Vyzkoušeli jsme novinku a podiskutovali o tom s kluky z Polagraphu.

Impossible I-1

Společnost Impossible Labs není nováčkem v oboru propojování polaroid fotografií a iPhonů. Jejím prvním počinem byl speciální nástavec, kterým můžete exponovat fotografii z displeje iPhonu přímo na polaroidový materiál.

My jsme se ale zaměřili na absolutní novinku, fotoaparát s označením I-1. Jde v principu o autonomní plně automatický analogový fotoaparát se záznamem na polaroid materiály řady 600, který má vestavěný ring flash, speciální systém s 5 fix focus čočkami a výklopný hledáček. Zajímavý je ale zejména tím, že jde velice snadno bezdrátově propojit pomocí BT s iPhonem. Získáte nejen možnost manuálního ovládání, ale i speciální režimy jako je dvojexpozice, dálková spoušť, selfie, malování světlem a další. Ani u novinky nechybí napojení na Impossible Project 8 a Impossible Galerii, díky kterým můžete sdílet své instantní fotografie s celým světem.

O fotoaparátu a vůbec instantní fotografii jsme se pobavili s těmi nejpovolanějšími, kluky z Polagraphu, kteří v ČR novinku nabízejí a zároveň jsou i dodavateli materiálů.

Více informací najdete ve videu. Pokud vás napadnou jakékoli otázky, velice rádi vám je zodpovíme v diskuzi pod článkem.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázkové fotografie z našeho videa

 

Pokud vás zaujal způsob, kterým prezentujeme naše fotografické zkušenosti, rádi bychom vás pozvali na kurzy, které pravidelně pořádáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..