4Foto #57: Impossible I-1

Vyzkoušeli jsme nový instantní fotoaparát Impossible I-1 s propojením na iPhone. Jaké to je, dělat polaroid fotky a přitom mít možnost ovládat fotoaparát bezdrátově z chytrého telefonu? Vyzkoušeli jsme novinku a podiskutovali o tom s kluky z Polagraphu.

Impossible I-1

Společnost Impossible Labs není nováčkem v oboru propojování polaroid fotografií a iPhonů. Jejím prvním počinem byl speciální nástavec, kterým můžete exponovat fotografii z displeje iPhonu přímo na polaroidový materiál.

My jsme se ale zaměřili na absolutní novinku, fotoaparát s označením I-1. Jde v principu o autonomní plně automatický analogový fotoaparát se záznamem na polaroid materiály řady 600, který má vestavěný ring flash, speciální systém s 5 fix focus čočkami a výklopný hledáček. Zajímavý je ale zejména tím, že jde velice snadno bezdrátově propojit pomocí BT s iPhonem. Získáte nejen možnost manuálního ovládání, ale i speciální režimy jako je dvojexpozice, dálková spoušť, selfie, malování světlem a další. Ani u novinky nechybí napojení na Impossible Project 8 a Impossible Galerii, díky kterým můžete sdílet své instantní fotografie s celým světem.

O fotoaparátu a vůbec instantní fotografii jsme se pobavili s těmi nejpovolanějšími, kluky z Polagraphu, kteří v ČR novinku nabízejí a zároveň jsou i dodavateli materiálů.

Více informací najdete ve videu. Pokud vás napadnou jakékoli otázky, velice rádi vám je zodpovíme v diskuzi pod článkem.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázkové fotografie z našeho videa

 

Pokud vás zaujal způsob, kterým prezentujeme naše fotografické zkušenosti, rádi bychom vás pozvali na kurzy, které pravidelně pořádáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..