4Foto #82: Jak fotografovat podzim

Jak se fotí podzimPodzim je sice technicky náročnější období roku pro fotografy, ale nabízí unikátní příležitosti. Jak se vyrovnat s výzvami jako je nedostatek světla, vysoký kontrast, špatné počasí, mlhy, krátký den apod?

V čem je podzim specifický?

Na podzim častěji potkáte špatné počasí, nízkou oblačnost a vysoký kontrast spolu s celkově malým množstvím světla. To komplikuje zaostřování, správné nastavení expozice i práci s barvami. Nabízíme vám praktické rady, jak se s těmito podmínkami vyrovnat.

Co vám pomůže za techniku?

Skvělým pomocníkem je stativ, ideálně s bodci. Světla je málo a spadané listí je často nestabilní stejně jako bláto. S vysokým kontrastem pomáhají přechodové filtry, ale nedokáží vyřešit každou situaci. Za deště se hodí deštník a na mrholení často stačí i sluneční clona, která zabrání kapičkám na přední čočce.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázky z videa

3 komentáře u „4Foto #82: Jak fotografovat podzim

  1. Dobrý den, ahoj,

    hezký video cast jako vždy kvalitní a dobře provedený o tématu, co by si i člověk řekl, proč o tomto mluvit a tolik užitečných tipů 🙂 díky

    Chci se zeptat, co se týká projektu na startovači lze očekávat, že po spuštění tohoto projektu skončí free 4foto.cz? Díky za odpověď

    Jakub

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..