4Foto #82: Jak fotografovat podzim

Jak se fotí podzimPodzim je sice technicky náročnější období roku pro fotografy, ale nabízí unikátní příležitosti. Jak se vyrovnat s výzvami jako je nedostatek světla, vysoký kontrast, špatné počasí, mlhy, krátký den apod?

V čem je podzim specifický?

Na podzim častěji potkáte špatné počasí, nízkou oblačnost a vysoký kontrast spolu s celkově malým množstvím světla. To komplikuje zaostřování, správné nastavení expozice i práci s barvami. Nabízíme vám praktické rady, jak se s těmito podmínkami vyrovnat.

Co vám pomůže za techniku?

Skvělým pomocníkem je stativ, ideálně s bodci. Světla je málo a spadané listí je často nestabilní stejně jako bláto. S vysokým kontrastem pomáhají přechodové filtry, ale nedokáží vyřešit každou situaci. Za deště se hodí deštník a na mrholení často stačí i sluneční clona, která zabrání kapičkám na přední čočce.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Ukázky z videa

3 komentáře u „4Foto #82: Jak fotografovat podzim

  1. Dobrý den, ahoj,

    hezký video cast jako vždy kvalitní a dobře provedený o tématu, co by si i člověk řekl, proč o tomto mluvit a tolik užitečných tipů 🙂 díky

    Chci se zeptat, co se týká projektu na startovači lze očekávat, že po spuštění tohoto projektu skončí free 4foto.cz? Díky za odpověď

    Jakub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..