Nikon CoolPix S800C

Další kompaktní novinkou je model S800C. 16MPix ani 10x zoom nijak nepřekvapí. 3,5″ dotykový displej pokrývající drtivou většinu zadní stěny fotoaparátu je impozantní, ale také není až zas tak unikátním. Ale rozhodnutí, postavit celý fotoaparát na operačním systému Android už ano.

 

Je to tak, S800C kromě klasického dotykového ovládání přes displej, které je stejné jako u ostatních podobných kompaktů Nikon umožňuje pracovat s vestavěným systémem Android (postarší verze 2.3), instalovat aplikace třetích stran apod. Ptáte se proč? Inu, Nikon zřejmě chtěl odpovědět na tlak chytrých telefonů, které fotografují čím dál lépe a tak kontroval chytrým fotoaparátem. Oficiálně je hlavním důvodem snadné využití sociálních sítí. To bohužel trochu pokulhává, protože s vnějším světem se jde spojit pouze přes BT nebo WiFi. Telefonní modul chybí. V praxi je tudíž otázkou, kdo reálně podobné zařízení použije a proč.

Nechci být za škarohlída, ale nevím jestli mi připadá méně praktický chytrý telefon s ultra rozlišením jako je Nokia Pureview 808, který moc dobře nefotí, nebo  kompaktní fotoaparát  s Androidem, kterému chybí telefonní a mobilní datové služby. Nicméně čas ukáže, nakolik perspektivní je taková cesta.

 

Celá tisková zpráva:

Amsterdam, Nizozemí, 22. srpna 2012: Společnost Nikon Europe dnes ohlásila uvedení kompaktního fotoaparátu COOLPIX S800c, který nabízí dokonalé fotografie a mnoho dalšího. Fotoaparát, který využívá operační systém Android, se připojuje k internetu pomocí sítě Wi-Fi a umožňuje stáhnout jakoukoli aplikaci ze služby Google Play. Tím otevírá svět aplikací pro fotografii, sociální sítě a hry. Fotoaparát je vybaven objektivem NIKKOR s 10× optickým zoomem, 16Mpx snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 8,7 cm (3,5 palce). Také nabízí fotografické funkce, které zaručují, že se už nebudete muset rozhodovat mezi okamžitým odesláním souboru a získáním dostatečně kvalitní fotografie ke sdílení.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, vysvětluje: „Model COOLPIX S800c představuje fotoaparát, který má rád váš společenský život stejně jako vy. Můžete zaznamenávat videosekvence v rozlišení Full HD a snímat vynikající fotografie, dokonce i při slabém osvětlení, například na večírku. Když budete chtít něco sdílet s přáteli, můžete okamžitě jediným klepnutím na obrazovku odeslat fotografii nebo videosekvenci do služby Facebook, Twitter nebo na jiné sociální sítě či do on-line alb a sledovat pochvalné komentáře.“

Fotoaparát se systémem Android

Díky systému Android OS se může fotoaparát COOLPIX S800c stát dokonalým zábavným centrem se všemi funkcemi. Můžete si stáhnout nejnovější aplikace ze služby Google Play a přistupovat ke zprávám svých přátel v sociálních sítích, získávat pokyny týkající se plánování trasy a informace o požadované oblasti na cestách nebo si v průběhu cestování zahrát hru: možnosti jsou neomezené.

 

Fotografie, které všichni označí „To se mi líbí“

Fotoaparát COOLPIX S800c je vybaven vysoce citlivým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, který zaručí ostré fotografie v jakékoli situaci. Díky tomu fotoaparát snadno zachytí scénu i ve slabém osvětlení nebo extrémně jasném světle, zatímco obrazový procesor EXPEED C2 a vynikající automatické zaostřování zaručí rychlé reakce. Když budete chtít s přáteli sdílet spontánní okamžik, můžete si být jisti, že to bude přesně takový zážitek, jak si jej pamatujete.

 

Širokoúhlý objektiv NIKKOR s 10× optickým zoomem (25–250 mm) se sklem ED umožňuje dosáhnout vynikající ostrosti a barvy bez ohledu na situaci, ať už chcete oddálit zobrazení a zachytit celou scénu, nebo záběr přiblížit a získat dokonalý portrét. Moderní funkce pro redukci rozmazání snímků zatím minimalizuje rozostření způsobené pohybem fotografovaného objektu, slabým osvětlením i chvěním fotoaparátu.

 

Inteligentní fotografování

Díky dotykové obrazovce OLED s antireflexní vrstvou, vysokým rozlišením 819 000 bodů, úhlopříčkou o velikosti 8,7 cm (3,5 palce) a širokým pozorovacím úhlem, která je stejně citlivá jako u nejlepších inteligentních telefonů, je práce s fotoaparátem S800c snadná a zábavná. Procházejte fotografie a vyberte, které z nich chcete například kreativně upravit.

 

Další klíčové funkce
Sdílejte svůj svět: snadno se připojte k internetu pomocí sítě Wi-Fi. Odesílejte fotografie a videosekvence na sociální sítě a fotoweby nebo přenášejte snímky přímo do svého chytrého telefonu či tabletu.

Služba myPicturetown.com: prohlédněte si svoji fotogalerii i bez připojení k internetu. Aplikace dodávaná s fotoaparátem vám umožní připojit se přímo k internetové službě na ukládání fotografií společnosti Nikon.

Vestavěné zařízení GPS: zaznamenejte přesné místo (zeměpisnou šířku a délku), kde jste fotografii nasnímali, ve formě značky geotag v údajích fotografie (Exif). Kompatibilní se všemi aplikacemi Google, které pracují s GPS souřadnicemi.

Videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p) se stereofonním zvukem: snadno zaznamenávejte svět v pohybu. Při záznamu videosekvencí můžete použít 10× optický zoom s automatickým zaostřováním a režim HS videosekvencí vám umožní zaznamenávat zrychlené nebo zpomalené videosekvence pomocí snímkové frekvence až 240 sn./s (VGA).

Optická redukce vibrací: s technologií automatické redukce vibrací společnosti Nikon můžete pořizovat ostré snímky a videosekvence, na kterých se neprojeví efekt chvění fotoaparátu v reálném čase.

Rozpoznání rozmazání při pohybu:vysoká citlivost ISO (až do ISO 3 200) snižuje rozmazání snímků při slabém světle. Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) pro automatický výběr nejostřejšího snímku ze série až 10 pořízených snímků.

Kontrastní osvětlení (HDR) poskytuje detailní snímky vysoce kontrastních scén.

Jednoduché panoráma 360°/180°: svislým nebo vodorovným panorámováním můžete vytvářet dynamická panorámata.

Sériové snímání: zaznamenávejte ostré fotografie akce rychlostí 8,1 sn./s.

Vnitřní paměť: 1,7 GB vnitřní paměti pro fotografie a videosekvence a 680 MB pro aplikace. Budete-li potřebovat více místa, fotoaparát je kompatibilní s kartami SD/SDHC (až do velikosti 32 GB). 

Model COOLPIX S800c se dodává ve čtyřech barvách: černý, červený, stříbrný a bílý. K dispozici bude za doporučenou maloobchodní cenu 9 490 Kč..

4 komentáře u „Nikon CoolPix S800C

  1. Proč Android ve fotoaparátech? Čekal jsem, že s tím někdo brzy přijde. Kam s tímto projektem výrobce spěje? Začne to již zmíněnými sociálními sítěmi, kdy vyfotíme a hned sdílíme. Pak to bude pokračovat pokročilou inteligentní editací přímo na display. Mezi tím nás budou těšit modely již s předinstalovaným Instagramem, Pinterestem atd… a nakonec v těch dražších modelech můžeme očekávat aplikace od Adobe s provázaností na cloudové služby. To je budoucnost SW ve fotoaparátech.

    No a Apple půjde ještě dál a na to já se obzvláště těším….Vidím to na minimalistický fotoaparát s volitelnou hloubkou ostrosti při editaci. Vynikající kvalita skla a citlivosti. Objektiv bude jeden 28-300 / 2.0 s tím, že 28mm bude bez vinětace a 300mm to dáte z ruky. Provázanost s nakousnutým mrakem netřeba věštit. Bude to sranda a myslím, že Tim Cook už kuje pikle.

  2. Ano, taková vize se mi celkem líbí. Jsem zvědavý, jak dlouho to bude ještě trvat a zda se půjde z té strany vylepšování chytrých telefonů nebo doplňování funkcí do fotoaparátů

  3. Pingback: Samsung Galaxy Camera | 4Foto.cz

  4. Pingback: URL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..