Olympus SP-820UZ

Již předchůdce SP-810US s 36x zoomem budil řadu otázek o smysluplnosti a účelnosti takovéhoto mega-zoomu u kompaktu. A tak Olympus nelenil a dnes oznámil model s 40x zoomem neuvěřitelného rozsahu 22,4 až 896mm! Ano, tento kompaktní fotoaparát nabízí ohnisko ekvivalentní skoro jednomu metru a to bez  legrace. I přes dvojitý systém stabilizace je otázkou, jaké kompromisy při světelnosti f/3.4 – 5.7 znamená? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale mít ho za každou cenu většího nemusí být ta nejlepší strategie 🙂

Jinak fotoaparát vypadá papírově celkem dobře: 14MPix BSI CMOS, fullHD video, 3″ dotykový displej, všechny elektronické kreativní vychytávky co známe. Teď je jen otázka jak bude fotit?

Celá tisková zpráva:

Praha, 22. srpna 2012 – řada fotoaparátů Olympus Ultra Zoom opět boří hranice. Pro všechny zájemce o kompaktní fotoaparát s vysokým optickým výkonem uzavřeným v jednom těle je nova vlajková loď řady Ultra Zoom tou pravou volbou. Poprvé v historii řady dokážete přiblížit vzdálené objekty až 40x a zachytit detail a emoce, které byste běžně získaly jen s pomocí speciálních výměnných teleobjektivů mnohem větších fotoaparátů. Jelikož konkurenční modely nabízí široké ohnisko jen 24mm, je ohnisko 22,4mm** naprosto unikátní. Toto ohnisko dokáže zachytit extrémně širokoúhlé záběry krajinek, interiérů či skupin lidí bez jakýchkoli potíží. Zbytek specifikací je stejně tak impozantní. Full HD video, vysokorychlostní video a nastavitelná video frekvence kombinovaná spolu s iHS technologií, CMOS senzorem a procesorem TruePic V jsou ty nejdůležitější z nich. Výsledkem je super rychlá odezva spouště, rychlé reakce fotoaparátu, věrné barevné podání, perfektně ostré snímky a nízká hladina šumu i za špatného světla. Čas od času se každý z nás ocitne v situaci, kdy potřebuje cestovat na lehko a přitom se nechce ochudit o možnosti záběrů, které přináší celá škála ohnisek vestavěná do nového modelu SP-820UZ. Nový model nabízí ergonomicky tvarovaný grip a profesionální vzhled. Bude nabízen ve stříbrné nebo černé barvě. 

Dokonale univerzální

Nemusíte zrovna jet na dovolenou, abyste si naplno užili všech funkcí nové vlajkové lodi řady Ultra Zoom. Kompaktní a lehký fotoaparát SP-820UZ je natolik malý, že jej můžete mít při sobě prakticky každý den. Je požehnáním pro každého s okem fotografa, kdo potřebuje během okamžiku změnit ohnisko ze super širokého na super tele, či makro. Elegantní rukojeť fotoaparátu zaručí bezpečný a pevný úchop, zajišťující stabilní držení i při použití maximálního přiblížení.

Vynikající výkon

Jakmile jednou dostanete SP-820UZ do ruky okamžitě s ním chcete fotit a těšíte se na výsledné fotografie. V této fotografické kategorii vás SP-820UZ dostane do nejvyššího patra. Olympus objektiv se 40x násobným optickým přiblížením (22.4-896mm**) je schopen poskytnout tu nejvyšší kvalitu v celém rozsahu a po celé ploše záběru. To vše s vysokým rozlišením 14 megapixelů, v širokoúhlých scénériích, tele záběrech i makro scénách. Pro milovníky velkých přiblížení je zde navíc funkce Super resolution Zoom. Díky němu se ohnisko násobí dvakrát, a je tedy možné docilit až 80x zvětšení. SP-820UZ poskytuje svým majitelům také HDR korekce, režim pro noční focení z ruky či duální stabilizátor obrazu. To jsou jen některé z technologií, které zaručují dokonale ostré fotky bez vysoké hladiny šumu. Smart Panorama je jednou z dalších, čas šetřících, funkcí, která automaticky spojí řadu fotografií do jednoho panoramatu. Tímto způsobem dokážete zachytit i 360° panorama. Pro vylepšení vašich záběrů je k dispozici také 12 uměleckých (magických) filtrů, které využijete jak při focení, tak při natáčení video sekvencí. SP-820UZ je jedinečný kompaktní fotoaparát typu vše v jednom.

Hlavní funkce

 

Obrazová kvalita

 

 • 40x super širokoúhlý optický zoom s ohniskem 22.4-896mm** pro prvotřídní přiblížení I širokoúhlé záběry

 • iHS technologie pro zachycení přesně toho okamžiku, který si přejete, nezávisle na okolních podmínkách

 • 14 megapixelový backlit CMOS snímač pro vysoké rozlišení, prvotřídní kvalitu videa, snímků i tištěných fotografií (i za špatného světla)
 • Výkonný TruePic V obrazový procesor pro věrné barevné podání, nízkou hladinu šumu

 • 1080p Full HD video se zvukem pro zachycení video záběrů v nejvyšší možné kvalitě dostupné u kompaktních fotoaparátů*
 • Duální stabilizace obrazu eliminuje rozmazání záběrů v rychlém pohybu

 • Stabilizátor Multi-motion Movie IS pro zachycení plynulých HD video záběrů natáčených za chůze
 • Super-resolution Zoom – funkce pro digitální rozšíření ohnisek optického zoomu bez viditelné ztráty kvality obrazu

 

 

Ovládání

 

 • Kompatibilita s kartami Eye-Fi pro automatické odesílání pořízených snímků do počítače nebo na internet

 • 3” dotyková barevná LCD obrazovka (460,000 pixelů) pro snadnou kompozici, prohlížení a sdílení snímků

 • Smart Panorama režim pro zachycení úchvatných panoramatických záběrů pouhým přidržením spouště a otáčením fotoaparátu ve směru panoramatu

 • HDR korekce pro perfektně exponované fotky i problematicky nasvícených objektů, např. při focení v protisvětle apod.

 • Režim nočních fotek z ruky (Starlight) – pro zachycení večerních a nočních scenérií bez použití stativu
 • Pokročilý režim detekce tváří a korekce stínů pro správně exponované obličeje

 • Inteligentní automatický režim (i-Auto) a zaostřovací režim AF Tracking pro snadné nastavení a zaostření

 • Scénické režimy pro automatické nastavení vhodné pro všechny situace (např., Krajina, Noční scéna apod.)

 • Fotka s video klipem – pro zachycení video scény v průběhu fotografování

 

Kreativita & flexibilita:

 

 • Magické filtry pro dodání speciálního uměleckého efektu do vašich HD videí a/nebo snímků: Punk, Pop Art, Camera obscura, Kresba, Rybí oko, Jemná kresba a Záře světel (jen fotky), Akvarel, Vodní hladina a Miniatura, Fragmenty (jen fotky), Dramatický (jen fotky)
 • Beauty Make-up režim pro tvorbu úsměvných vizáží až třem lidem v záběru či dokonalé vyhlazení pleti

 • Režim detekce domácích mazlíčků – koček a psů
 • Rychlé sekvenční snímání pro zachycení pohybujících se objektů

 • Vysokorychlostní video sekvence se zpomalenou přehrávací frekvencí (slow motion)

 • Super makro pro jedinečné záběry detailů ze vzálenosti jen 1cm

 

Další důležité funkce:

 

 • Kompaktní tělo v atraktivním designu

 • [ib] software pro prohlížení, přehlednou archivaci a vyhledávání fotek podle zvolených tváří, místa pořízení či události
 • HDMI výstup pro ovládání a promítání fotek na HD televizoru s pomocí televizního dálkového ovladače

 • SDHC a SDXC kompatibilní**, včetně podpory UHS-I

 • Vestavěný blesk

 • Návod a průvodce ve fotoaparátu

 

* V srpnu 2012.

** 35mm ekvivalent. 

.

2 komentáře u „Olympus SP-820UZ

 1. Olympus SP-820UZ a ultra/super/mega zoom. Já bych řekl, že je to především otázka byznysu. Pokud je něco ultra/super/mega tak se to dobře prodává. Ve světě digitální fotografie nebo digitálních kamer je obrovský zoom lákadlo pro „neznalé“ foto-video zákazníky. Ačkoli to postrádá smysl, mít foťák který vyfotí jak berušku na kytičce tak i zadek pěkné slečny přes celé náměstí – kdo by to nechtěl. Tedy tento přístroj si své zákazníky určitě najde a já jim to přeji 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..