Pinnacle Studio v nové verzi a s novým vlastníkem

Pinnacle Studio je světově nejrozšířenějším a zároveň nejprodávanějším programem na střih videa. Fotografové jej navíc často používají pro vytváření slideshows z fotografií a na Windows kromě Video Vegas od Sony nemá mnoho srovnatelných konkurentů. Na dnešní tiskové konferenci byla prezentována jeho již 16  verze spolu s informací o dalších změnách.

 

Studio opět mění vlastníka

Je to neuvěřitelné, ale pohnutá historie pravidelných změn vlastníka tohoto softwaru dál pokračuje. Není to zas tak dávno, kdy produkt koupil video velikán AVID a snažil se s ním proniknout na amatérský trh. Nicméně 2. července od AVIDu koupil Studio a s ním související produkty kanadský Corel. V tomto okamžiku to znamená, že se produktu vrátilo staronové logo Pinnaclu, distribuci pro český trh převzal prodejní kanál Corelu, podpora přejde z českého Exacu na londýnskou centrálu Corelu. Funkčně se zatím nic nemění a Corel potvrdil, že bude Pinnacle studio nabízet paralelně se svým Videostudiem, které kdysi koupil od Uleadu. Výhodou Pinnacle Studia i nadále zůstane česká lokalizace!

 

Co nového je ve verzi 16?

V první řadě se Pinnacle studio dočkalo po mnoha letech záplatování úplně nového výkonnějšího jádra. Toto jádro vychází z vyššího produktu, který se dřív jmenoval Avid Studio a umožňuje na běžném domácím PC stříhat nejen FullHD bez prodlev, ale i práci s 3D videem. Právě podpora 3D videa, 3D titulků a plnohodnotná práce s 3D zvukem včetně importu 5.1 zvuku z kamer jsou asi nejvýraznější novinky.

 

Nové jádro do Pinnacle studia přineslo také podporu HW akcelerace na grafické kartě prostřednictvím nVidia Cuda. Z dalších novinek rozhodně stojí za zmínku napojení programu na Cloud, které umožňuje snadný přenos projektů mezi počítači. Nově je k dispozici i trochu jednodušší verze Pinnacle Studia pro iPad (iOS), kde si můžete video předpřipravit na cestách a přes Cloud následně přenést projekt do počítače a pokračovat v práci. Bohužel Pinnacle Studio je zatím k dispozici pouze pro platformu Windows (včetně podpory Windows 8). Mimochodem mobilní verze programu je do konce září k dispozici na AppStore zdarma. Od 1. října bude stát necelých 5 dolarů. Samotné Pinnacle studio 16 bude k dispozici ve třech verzích s cenou od 60 po 130EUR.

 

Celá tisková zpráva:

Praha, Česká republika – úterý 11. září 2012 – Společnost Corel dnes představila nové české vydání řady softwaru Pinnacle Studio zahrnující programy: Pinnacle Studio™ 16, Pinnacle Studio 16 Plus, Pinnacle Studio 16 Ultimate a Pinnacle Studio pro tablety iPad. Tato nová řada byla inspirována jednoduchostí použití předchozích verzí, je založena na oceňované technologii a poskytuje řešení na každé úrovni editace videa. Optimalizace pro nejnovější grafické procesory CUDA, exkluzivní podpora technologieNVIDIA 3D Vision, bezplatné cloudové sdílení souborů a úložiště se službou Box a modernizované uživatelské rozhraní činí ze softwaru Pinnacle Studio 16 současnou nejinovativnější verzi. Moderní, rychlé a jednoduché – Pinnacle Studio 16 pomůže každému vyprávět svůj příběh osobitým stylem.

„Řada Pinnacle Studio je první spotřebitelskou řadou aplikací pro úpravy videa, která uživatelům umožňuje úpravy projektů v profesionální kvalitě na vlastním počítači nebo na cestách s tablety iPad za pomoci cloudového úložiště a bezproblémové integrace se softwarem Pinnacle Studio pro počítače a tablety iPad. „Na trhu dosud není žádné řešení, které by umožňovalo stejný rozsah funkcí,“říká Matt DiMaria, výkonný viceprezident a generální manažer oddělení digitálních médií ve společnosti Corel. „Navíc jsou díky své spolehlivé a intuitivní sadě funkcí k dispozici verze, které dokonale odpovídají uživatelům na různých úrovních,“ dodává DiMaria. „Jsme si jisti, že si naši uživatelé zamilují svobodu tvořivosti i flexibilitu, kterou jim nová řada poskytne.“

Unikátní podpora technologie 3D a optimalizace

Partnerství společnosti Pinnacle se společností NVIDIA přináší exkluzivní podporu technologie NVIDIA 3D Vision u grafických karet Quadro a také spotřební řady GeForce. Uživatelé mohou nyní upravovat a zobrazovat své trojrozměrné projekty v režimu celé obrazovky nebo v okně – další funkce, kterou vám ostatní aplikace neumožní. Pinnacle Studio navíc plně využívá všech možností nejnovějších grafických karet NVIDIA s technologií CUDA a nabízí neuvěřitelnou rychlost při editaci a vykreslování.

Získejte přístup, provádějte úpravy a sdílejte kdekoli a kdykoli díky tabletu iPad a cloudovému řešení

Řada Pinnacle Studio 16 zahrnuje až 50 GB bezplatného cloudového úložiště (součástí aplikace) a sdílení souborů prostřednictvím služby Box, která umožňuje odesílání či editaci mediálních souborů a projektů v kterémkoli prohlížeči. Uživatelé dokonce mohou začít pracovat na svých projektech na cestách díky bezproblémové integraci se softwarem Pinnacle Studio pro tablety iPad.

„Díky integraci služby Box a produktu Pinnacle Studio 16 je pro tvůrce digitálního obsahu neuvěřitelně snadné získat přístup k médiím a upravovat či sdílet svůj videoobsah, ať už budou kdekoli,“ říká Chris Yeh, viceprezident platformy služby Box. „Otevřená platforma služby Box a řada softwaru Pinnacle Studio zpřístupní kreativním umělcům nové úrovně inovace napříč mediálními a zábavními trhy.“

Informace o softwaru Pinnacle Studio

Díky softwaru Pinnacle Studio 16 nikdy nebyla tvorba neuvěřitelných filmových vzpomínek v rozlišení HD nebo ve 3D rychlejší a jednodušší.

 • pomocí instruktážních videí, která jsou součástí softwaru, můžete během okamžiku vytvářet skvělá videa.
 • rychle importujte video a fotografie z libovolného digitálního zařízení
 • importujte a zdokonalujte projekty z aplikace Pinnacle Studio pro zařízení iPad
 • vytvářejte filmy ve stereoskopickém 3D formátu stejně snadno jako ve formátu HD
 • snadno vytvářejte návrhy scénářů, nebo využijte možnosti automatické tvorby videa
 • obohacujte a vylepšujte videoklipy, fotografie nebo zvukovou stopu za pomoci šesti stop časové osy
 • využijte více než 1500 efektů 2D a 3D, nabídek, animací a dalších možností
 • vytvářejte vlastní zvukové stopy pomocí generátoru Scorefitter®
 • během okamžiku vše sdílejte v sítích Facebook, YouTube, zařízeních iPad, Apple TV, XBox, na disku DVD a dalších

Informace o softwaru Pinnacle Studio Plus

Kromě všech senzačních funkcí softwaru Pinnacle Studio vám Pinnacle Studio Plus navíc přináší:

 • pokročilé funkce úprav v rozlišení HD a 3D
 • úpravu 24 stop s přesností na jednotlivé snímky
 • více než 1800 2D a 3D efektů, nabídek, animací a dalšího obsahu s ovládáním efektů pomocí klíčových snímků
 • současné zobrazení zdroje a časové osy
 • authoring disků Blu-ray
 • směšování zvuku ve formátu Dolby Digital 5.1 Surround

Informace o softwaru Pinnacle Studio Ultimate

Software Pinnacle Studio Ultimate představuje snadno použitelný špičkový nástroj pro vytváření videa v profesionální kvalitě v rozlišení HD a 3D. Zahrnuje všechny výkonné funkce softwaru Pinnacle Studio Plus a navíc obsahuje:

 • více než 2000 efektů
 • sedm prémiových modulů plug-in Red Giant v rámci sad nástrojů Filmmaker a Motion Graphics
 • zelené klíčovací plátno.

Informace o softwaru Pinnacle Studio pro tablety iPad

Pomocí softwaru Pinnacle Studio pro tablety iPad můžete během okamžiku snadno vytvářet skvělá videa. Uživatelé mohou začít upravovat projekt pomocí tabletu iPad, poté ho importovat do libovolného produktu Pinnacle Studio v počítači a provádět další úpravy.

 • uživatelé mohou pracovat s libovolnými médii ve svém zařízení (videa, zvuk a fotografie), dokonce v HD rozlišení 1080p
 • organizace médií podle alb, událostí, tváří a dalších atributů
 • vytvářejte přesné úpravy a ořezávejte jednotlivé snímky pomocí časové osy a funkce přesného ořezávání
 • vytvářejte ihned vícestopé 3D animace pomocí střihových šablon, které jsou součástí produktu
 • vytvářejte pohyblivé nadpisy s profesionálním vzhledem a plným ovládáním vlastností textu, fontu, barvy, velikosti, pozice a otáčení
 • provádějte záznam hlasu přímo do časové osy
 • podpora výstupu v rozlišení 1080p pro sdílení filmů ve službách YouTube, Facebook, Box email a dalších

Dostupnost

Produkty Pinnacle Studio, Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate jsou dostupné 
v 17 jazycích včetně češtiny a lze je zakoupit ihned formou elektronického stažení (ESD) na webu www.pinnaclesys.com. Krabicové verze v češtině budou k dispozici v polovině září u našich autorizovaných prodejců.

Doporučené maloobchodní ceny produktů jsou: Pinnacle Studio – 59,95 EUR, Pinnacle Studio Plus – 99,95 EUR a Pinnacle Studio Ultimate – 129,95 EUR. Všechny ceny zahrnují DPH. Další informace naleznete na webových stránkách www.pinnaclesys.com.

Aplikace Pinnacle Studio pro tablety iPad je celosvětově dostupná ve službě App Store 
v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, japonštině, nizozemštině a zjednodušené čínštině. Další informace naleznete na webových stránkáchwww.pinnaclesys.com/studioapp..

2 komentáře u „Pinnacle Studio v nové verzi a s novým vlastníkem

 1. Ta zminka o tom ze fotograf pouziva totalni crap program Pinnacle na tvorbu slideshow je hrozna hovadina.
  To jako sorry 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..