Samsung Galaxy Camera

Minulý týden jsme si představili fotoaparát Nikon COOLPIX S800c s operačním systémem Android a diskutovali jsme o budoucnosti takového konceptu. jen pár dní po Nikonu s podobným přístrojem přichází korejský Samsung pod označením Galaxy Camera.

Stejně jako u Nikonu jde o spojení plnohodnotného kompaktního digitálního fotoaparátu s operačním systémem Android. V případě Samsungu se konkrétně jedná o fotoaparát vybavený 16MPix BSI CMOS čipem a objektivem s 21x násobným zoomem začínajícím na 23mm. Na rozdíl od Nikonu má ale vestavěný plnohodnotný 3G a 4G modul, takže umožňuje přenos fotografií i bez WiFi signálů. Navíc Samsung přístroj vybavil poslední verzí Androidu 4.1 Jelly Bean, takže nabízí mnohem víc funkcí než starší verze systému použitá Nikonem. Dotykový displej je 4,5 palcový a navíc by měl mít fotoaparát i hlasové ovládání a další vychytávky.

 

A nevýhody? Fotoaparát byl zatím představen na veletrhu IFA bez konkrétní ceny a dostupnosti je zatím obecně podzim 2012. Je otázkou jak bude vypadat výstupní kvalita fotografií, ale parametry a funkce vypadají lákavě.

 

Kompletní znění tiskové zprávy:

Berlín, Německo, 29. srpna 2012 – Společnost Samsung, přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, dnes představil novinku, která zamíchá doposud vžitými představami o produktových kategoriích, přichází Samsung GALAXY Camera. Dokonalý fotoaparát a smartphone v jednom byl vyvinut na základě měnících se potřeb současných uživatelů. Kombinací špičkové technologie fotoaparátů Samsung a nejnovější verze systému Android™ OS 4.1 nazvané Jelly Bean, možnostmi 3G, 4G a Wi-Fi připojení, vznikl zcela nový typ zařízení, které ocení všichni nadšenci, kteří rádi fotí, snímky si upravují a spontánně je sdílejí s ostatními.

Galaxy Camera je produktem své doby, jednoznačně vychází z požadavků moderní komunikace a podporuje její aktuální trendy. Jak neustále narůstá význam sociálních sítí a obliba smartphonů a tablet, lidé mají potřebu komunikovat rychleji, než jim vlastní slova dovolí. Stále častěji vyjadřujeme své názory, myšlenky a zážitky prostřednictvím obrazu – fotografií, proto jsme vytvořili Samsung GALAXY Camera, který je předurčen stát se dokonalým a nepostradatelným pomocníkem v této nové éře vizuální komunikace. Je to přelomový krok, kterým, jak věříme, upevníme naši pozici skutečného inovátora.“ řekl Myoungsup Han, Senior Vice Prezident a ředitel Digital Imaging Business, Digital Media & Communications společnosti Samsung Electronics.

Andy Rubin, Senior Vice Prezident mobilního a digitálního obsahu společnosti Google vyjádřil svůj obdiv novému přístroji GALAXY Camera: „GALAXY Camera představuje budoucnost fotografie. Jedná se o revoluční produkt, který dokonale naplňuje mou osobní vizi platformy Android™. Gratuluji týmu společnosti Samsung k uvedení opravdu výjimečného zařízení na trh.“ 

Samsung GALAXY Camera tvoří výjimečně kvalitní fotografie. Uživatelé už nikdy nebudou muset obětovat kvalitu fotografie na úkor její editace a okamžitého sdílení. Jednoduše překoná fotoaparát kteréhokoli smartphonu na trhu. GALAXY Camera se může pochlubit 21 násobným optickým zoomem a super jasným snímačem 16M BSI CMOS, díky nimž vzniknou fotografie brilantní kvality. Přístroj dále nabízí technologii ‘Smart Pro’, sérii režimů focení, které dodají fotografiím punc profesionality. Skutečně revolučními prvky přístroje jsou systém Android™ 4.1 Jelly Bean a bezdrátové připojení, ty otevírají cestu k aplikacím pro úpravu snímků, jejich sdílení a mnoha dalším funkcím. K dokonalému výsledku přispívá HD Super Clear dotykový displej. S ohromující jasností a čistotou obrazu, neuvěřitelně snadným použitím a neomezeným připojením je GALAXY Camera dalším stupněm v kategorii zobrazovací technologie.  

Foťte ve vysoké kvalitě

Inteligentní funkce GALAXY Camera ‘Smart Pro’ pomocí snadného nastavení v několika jednoduchých krocích dovolí vytvářet snímky s uměleckým duchem. V jednoduchém menu si uživatelé zvolí libovolný režim, který automaticky nastaví vše tak, aby vznikly skutečně dokonalé fotografie. Například režim ‘Rich Tone’ zajistí sytější barevné tóny fotografie – což je vhodné zejména při příliš přesvícenému okolí, např. na slunném svahu sjezdovky.  Režim ‘Light Trace’ automaticky nastaví rychlost závěrky pro focení osvětlených bodů za tmy.  

21x optický zoom ovládáte pomocí tlačítka nebo dotykového displeje, pořídíte snímky vzdálených předmětů, které zůstanou jasné a ostré. 1/2.3” snímač BSI CMOS s rozlišením 16 Megapixel pořídí fotografie v brilantních barvách a rozlišení, zatímco 23mm objektiv se postará o širokoúhlé snímky v neporovnatelné kvalitě s fotografiemi pořízenými klasickým smartphonem. 

Prohlédněte si snímky a videa na špičkovém displeji s úhlopříčkou 12cm

GALAXY Camera získal největší displej na trhu s nejživějším obrazem: 12.12 cm (4.77‘‘) HD Super Clear Touch Display, se kterým bude potěšení fotit sdílet a přímo upravovat fotografie. Další předností, která je oblíbená u smartphonů, je technologie Voice Control, tedy ovládání hlasem. Uživatel hlasem ovládá početné funkce, např. pokyny „přiblížit“ nebo „fotit“ jsou nasnadě. Všechny funkce jsou ukryty v elegantním, ergonomickém těle v oblíbeném minimalistickém designu, který perfektně ladí s jednoduchostí ovládání.   

Upravte a zdokonalte fotografie přímo na vašem přístroji 

Samsung GALAXY Camera má obsáhlou sadu 35 účinných funkcí pro úpravu fotografií ‘Photo Wizard’. Uživatelé tak mohou pracovat se snímky přímo ve svém přístroji a nemusí k jejich úpravě využívat žádné další zařízení. Díky superrychlému dvou-jádrovému procesoru a již zmiňovanému HD Super Clear Touch displeji získají přístup k funkcím jako je Auto Face Calibration, takže snadno zvládnou i precizní úpravy detailů. Editační program ‘Movie Wizard’ zase umožní profesionální úpravu videí přímo na obrazovce.  

Smart Content Manager’ je dalším pomocníkem pro uspořádání obsahu. S ním lze vytvářet složky, označovat obličeje na fotkách, nebo označovat fotky, které chceme smazat. Kombinace bezdrátového připojení a systému Android™ 4.1 Jelly Bean zajišťuje zařízení GALAXY Camera výkon a vlastnosti srovnatelné s nejnovějšími typy smartphonů.  Kromě předinstalovaných aplikací mohou uživatelé obohatit obsah GALAXY Camera o jakoukoli aplikaci z nabídky Google Play nebo Samsung Apps store jako jsou například Instagram, Facebook a Skype. Zorientovat se v nabídce aplikací jim pomůže nástroj S Suggest’, který na přání vyhledá nové aplikace pro úpravu fotografií nebo třeba zábavnou hru ke stažení. 

 

Podělit se o vlastní úlovky je tak snadné

Auto Cloud Backup’ je funkce automatického uložení povedených fotografií do cloudového úložiště prostřednictvím platformy AllShare.  GALAXY Camera nabízí také funkci okamžitého sdílení pořízených fotografií s využitím funkce ‘Share Shot.’ Samozřejmostí je již možnost propojit svůj přístroj s dalšími členy rodiny GALAXY, včetně GALAXY SIII a GALAXY Note II a snadno tak můžete sdílet své fotografie a videa se svými blízkými. K internetu lze využít připojení 3G nebo 4G LTE, případně Dual Band Wi-Fi a Channel Bonding zajistí ještě vyšší rychlost. Připojení je podpořeno dvoujádrovým procesorem, který zajistí rychlé odezvy i v případě využívání více aplikací/funkcí najednou (multitasking), to vše bez znatelného dopadu na výdrž baterie.  

Samsung GALAXY Camera bude nabízen ve třech variantách připojení: verze 3G a Wi-Fi, verze 4G LTE a Wi-Fi , nebo verze pouze s Wi-Fi. Na českém trhu od podzimu 2012 (cena v době uvedení nebyla stanovena)..

1 komentář u „Samsung Galaxy Camera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..