Tip týdne: Nikdy se nevzdávejte

Má velká učitelka, Bambi Cantrell, mi kdysi řekla, že největším nepřítelem fotografa je jeho vlastní lenost. Tenkrát mi to přišlo vtipné, ale po letech musím uznat, že je v tom obrovská pravda. Dokud nezmáčknete spoušť, tak nemůžete udělat skvělý snímek. A pokud nejste na správném místě ve správný čas, tak si můžete mačkat spoušť, jak chcete. A zde je opět zmíněný faktor lenosti – pokud si nepřivstanete nebo třeba utečete před nepřízní počasí, nebudete na místě v okamžiku toho nejlepšího světla.

Abych jen neteoretizoval a nepoučoval, zde je příklad z praxe. Byli jsme u jezera Jökullsarlón na Islandu, což je opravdu magické místo. Ledovec Vatnajökull se odlamuje do jezera, na kterém následně plavou úžasné kry nejrůznějších odstínů modré. Bohužel jih Islandu často sužují srážky a těžké nízké mraky. Když jsme vyrazili fotografovat v létě 2013, tak většinu dne bylo zataženo, takže nemělo smysl fotit větší celky. V létě na Islandu slunce zapadá až kolem půlnoci, takže den byl opravdu dlouhý, my jsme byli unavení a hladoví. Už jsme chtěli fotografování zabalit a vrátit se do hotelu, prostě to vzdát. Znáte to „zítra je taky den“. Naštěstí jsme vydrželi další hodinu a na celých 5 minut zasvítilo sluníčko pod nízké mraky. Zde máte výsledek:

 

Jokulsárlôn, Iceland

Jökullsárlôn, Iceland

 

Co říct závěrem? Nevzdávejte to. Nikdy nevíte, kdy bude ten správný okamžik!

Pokud se chcete dozvědět víc o Islandu a získat tipy na správná místa a ten správný čas, tak si můžete pořídit mého fotografického průvodce Islandem..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..