4Foto #64: Novinky z Photokiny – Fomei Tiger 400 TTL

Jsme na veletrhu Photokina 2016, který je největší fotografickou akcí na světě v letošním roce. Zastavili jsme se na jednom z mála českých stánků u společnosti Fomei a vyptali se na žhavou novinku – bateriový zábleskový systém Tiger 400 TTL.

Photokina 2016

Veletrh Photokina probíhá jednou za dva roky na výstavišti v Kolíně nad Rýnem. Jde o jeden z největších fotografických veletrhů na světě. Přestože se výstavní plocha stále zmenšuje, stále se daří organizátorům přilákat přes 1000 vystavovatelů a přes 100 000 návštěvníků. Díky tomu, že naše Fripito se dostalo do sekce Futurezone, máme možnost být celých 6 dní na veletrhu. A sbíráme postřehy, zkušenosti a nechybí ani rozhovor.

Fomei Tiger 400 TTL

Jednou ze zajímavých novinek představených na letošní Photokině je kompaktní studiový záblesk Fomei Tiger 400 TTL. Jak jméno napovídá, nabízí výkon 400Ws při možnosti využít TTL bezdrátové řízení s podporou Canon a Nikon TTL. Záblesk umí pracovat jak na 240V, tak i na výměnnou baterii a může se pochlubit i 10W LED pilotkou.

Ve srovnání s předchozím modelem Tiger nabízí zejména kompaktnější provedení, vestavěný přijímač, snadno vyjímatelnou baterii, čitelnější barevný displej, silnější pilotku a další vylepšení. Bude k dispozici pravděpodobně koncem letošního nebo začátkem příštího roku a to ve verzi TTL a verzi bez TTL. Následně by měla přijít i silnější varianta s výkonem blížícím se 600Ws. Přesná koncová cena zatím ještě není stanovena.

Na Photokině se objevilo i několik konkurenčních řešení zaměřujících se právě na kompaktní monolight záblesky, takže bude velice zajímavé, jak budou postupně novinky přicházet do ČR a v jakých cenách.

Pokud se zajímáte o výběr studiového vybavení, mrkněte se na díl Vybavení fotostudia. Pokud uvažujete o bezdrátovém ateliéru, tak si nenechte ujít díl Bezdrátový ateliér.

Více informací najdete ve videu. Pokud vás napadnou jakékoli otázky, velice rádi vám je zodpovíme v diskuzi pod článkem.

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

 

Pokud vás zaujal způsob, kterým prezentujeme naše fotografické zkušenosti, rádi bychom vás pozvali na kurzy, které pravidelně pořádáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..