Pět skrytých skvostů Azorských ostrovů

Pokud se chystáte na Azory, rozhodně nevynechejte ostrov San Miguel, největší a nejpestřejší z 9 obydlených ostrovů. Najdete na něm nádherné vulkány, krásná jezera, věčně zelenou krajinu a stovky celoročně kvetoucích květin. Připravil jsem pro vás pět fotografických skvostů, které si zde rozhodně nesmíte nechat ujít.

1. Sopečné krátery

Celý ostrov je tvořen několika vulkány. V západní části ostrova najdete asi 5 kilometrů širokou a skoro 500 m vysokou kalderu v oblasti Sete Cidades, uvnitř které se nachází čtyři jezera. Nejúchvatnější pohled na celou oblast je z vyhlídky Boca do Inferno. Doporučuji ji navštívit v pozdním odpoledni nebo na večer, kdy je světlo nejhezčí.

Azores 2015

 

2. Černé útesy

Většinu severního pobřeží tvoří vysoké lávové útesy, které krásně kontrastují s bílým příbojem. Nejlépe se fotografují v severozápadní části, například od přístavu v S. Vincente Ferreira, kde je i pobřežní přírodní koupaliště.

Azores 2015

 

3. Čajové plantáže

Na severovýchodě ostrova se nachází celá řada čajových plantáží a několik malých, převážně rodinných, zpracovatelských závodů. Doporučuji zajet do Chá Gorreana a odsud se vydat na pěší túru mezi plantáže. Ideální světlo je zde k večeru.

Azores 2015

 

4. Skryté vodopády

Na jihovýchodním pobřeží ostrova leží vesnička Faial da Terra, od které vede asi 2,5 km dlouhá lesní stezka k nádhernému vodopádu Salto do Prego, ukrytému v hluboké zeleni. Nezapomeňte vzít s sebou stativ a širokoúhlý objektiv.

Azores 2015

 

5. Velryby

Přímo z hlavního města Ponta Delgada vyplouvají každý den lodě na pozorování velryb. Nejlepší jsou ranní časy a fotografování z malých gumových člunů. Ty je ale potřeba rezervovat několik dní dopředu.

image1

 

Pokud se chcete na Sao Miguel vydat, stáhněte si mého kompletního průvodce ostrovem Sao Miguel, který obsahuje tipy na více jak 70 fotografických míst na tomto ostrově s přesnými GPS souřadnicemi, fotografickými tipy a řadou praktických informací. Průvodce je do 23. srpna k dispozici s 50% slevou. .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..