Fujifilm představil novou 35/2.0 a telekonvertor

Fujifilm pokračuje ve své strategii postupného rozšiřování nabídky špičkových světelných objektivů pro bezzrcadlovky řady X. Nová Fujinon XF 35 mm F2 R WR doplňuje nabídku světelných pevných skel. Zároveň byl představen i telekonvertor 1.4X pro stejný typ fotoaparátů.

Fujinon XF 35 mm F2 R WR

Pokud jste si pořídili bezzcadlovku od Fujifilmu, pravděpodobně jste to dělali kvůli snaze dostat v malém těle co nejlepší optický výkon a zároveň získat stylovku za přijatelnější peníze než od Leicy. Zcela v souladu s touto definicí cílové skupiny Fujifilm staví i produktovou řadu objektivů. Nový 35mm přírůstek je světlelný (F2.0), kompaktní (60 x 45,9 mm při 170 g), utěsněný proti dešti a prachu a je to pekelná stylovka. Můžete si vybrat mezi černou a stříbrnou variantou, a dokonce se k němu dá dokoupit i “hezčí” kovová sluneční clona. Pokud máte rádi retro a eleganci à la Fujifilm, tak se vám objektiv bude vážně líbit.

XF35mmF2_black

Když se vrátíme k technické stránce věci, tak objektiv je složen z 9 členů v 6 skupinách, z čehož jsou dva členy asférické. Devítilamelová clona nabízí rozsah f/2 – f/16. Minimální zaostřovací vzdálenost je 35 cm a průměr filtru 43 mm.

Po přepočtu na kinofilm se jedná v podstatě o 50mm základní objektiv se světelností 2.0, což je krásné řešení pro portréty, street fotografii nebo i reportáž. Americká cena bude cca 400 USD, což odpovídá kovovému provedení a odolnosti.

 

FUJINON XF1.4X TC WR

Nový telekonvertor je v tomto okamžiku kompatibilní pouze s objektivem XF 50-140 mm F2.8, ale Fujifilm slibuje jeho kompatibilitu se všemi budoucími teleobjektivy. Telekonvertor je složen ze 7 členů ve třech skupinách, což není zrovna málo. Fujifilm deklaruje opět vysokou odolnost a optický výkon. Rozměry jsou 58 x 15 mm a americká cena je stanovena na 450 USD.

Tele_Converter_1.4X_06

Hodnocení

Oba dva produkty logicky doplňují nabídku pro řadu X. Relativně cenově dostupná padesátka s vysokou odolností a výkonem je lákavá a telekonvertor se může hodit. Výrobce koncem října uvolní nové verze firmwarů pro fotoaparáty, které zajistí kompatibilitu s oběma novinkami. Dostupnost na trhu se očekává ještě v letošním roce..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..