Zoner Photo Studio 18 přichází

Není mnoho produktů ve fotografické branži, na kterých by byla nálepka “Made in Czech Republic”. Jednou z čestných výjimek je Zoner Photo Studio, které již pěknou řádku let zjednodušuje zpracování fotografií. Postupně se během času stalo velice populárním nástrojem zejména pro amatérské fotografy nejen u nás. Osobně jej v této kategorii považuji za jeden z nejlepších nástrojů. Rychlé prohlížení, srozumitelné úpravy a hlavně obrovská univerzálnost. To byly vlastnosti, kterými získával Zoner odjakživa své fandy.

Jedinou oblastní, ve které ZPS dlouho zaostávalo za konkurencí byla možnost nedestruktivních úprav a práce s RAW formátem. A proto mi udělala obrovskou radost nová verze s pořadovým číslem 18, která se zaměřila právě na tuto oblast. Tvůrci přepracovali katalog, práci s RAW formátem a přidali právě nedestruktivní model úprav. Díky tomu se Zoner vyšvihl do přímého souboje s Adobe Lightroomem. Navíc nová verze přináší upravené uživatelské rozhraní, samostatný prohlížeč a další novinky. Škoda, že není k dispozici verze pro OS X 🙂

Koneckonců, zde máte celou tiskovou zprávu:

 

ZPS18_box_CZ-R

 

(Brno, 16. září 2015) Brněnská společnost ZONER software, a. s., uvádí na trh novou verzi oblíbeného fotografického programu Zoner Photo Studio (ZPS). Verze 18 letos nabízí lákavé novinky jako nedestruktivní úpravy, tvorbu Full HD videa z vlastních fotek nebo zjednodušené prostředí a vzhled programu. Katalog pro organizaci a procházení fotografií je ještě výkonnější a sdílení fotek mnohem snazší. Tím ale výčet novinek zdaleka nekončí.
Nové zjednodušené rozhraní programu
Na první pohled vypadá Zoner Photo Studio 18 jinak: „Chceme, aby prostředí programu bylo srozumitelného pro každého, i pro toho, kdo ZPS otevře poprvé v životě. Tomu jsme přizpůsobili grafiku, vytvořili průvodce prvním spuštěním a zařadili funkce, které využije každý, kdo své fotky rád sdílí,“ popisuje směřování programu produktový manažer Jan Kupčík.
Způsob práce je sjednocený ve všech modulech: levý postranní panel poskytuje přístup ke všem snímkům, pravý panel pak k editačním nástrojům a jejich ovládání a uprostřed vyniká to hlavní – vaše fotografie.
Nedestruktivní úpravy a samostatný Prohlížeč
Nový modul Vyvolat, který nahrazuje dřívější RAW modul, nabízí nedestruktivní úpravy jak surových snímků, tak dalších obrazových formátů, včetně JPG. „Úpravy se nezapisují do souborů, fotografie tak netrpí opakovanou komprimací a výsledná kvalita je vyšší,“ dodává vedoucí vývojového týmu Aleš Hasala.
Modul Prohlížeč se osamostatnil a fotografie se v něm otevírají bez nutnosti spuštění celého Zoner Photo Studia. Do toho se ale dá rychle přepnout jedním kliknutím.
Co nového dokáže katalog?
Zobrazí náhledy a metadata fotografií i na odpojených přenosných discích.
Umožňuje další pohled na katalogizované fotografie – skrz přehledný strom použitých  klíčových slov, která můžete tažením dál přiřazovat k dalším snímkům.
Našeptává vhodné výrazy při vyhledávání.
Pohodlné sdílení
Sdílení fotografií je přístupné přes společné tlačítko. Jednotlivé fotografie i objemná alba jednoduše nasdílíte e-mailem bez posílání velkých souborů. Fotografie se v pozadí nahrají na Zoneramu do skrytého alba a příjemci e-mailem dorazí jen odkaz k otevření alba. Podobně jednoduché je i sdílení na Facebook, Twitter nebo posílání papírových Zoner Pohlednic přímo ze Zoner Photo Studia.
Tvorba videa z vlastních fotek a další novinky
Přímo v ZPS 18 vytvoříte ze svých fotografií nádherné Full HD video včetně hudby a efektů. Snímky přeskládáte na časové ose podle sebe a výsledným videem se pochlubíte rodině třeba na televizi nebo na internetu.
Mezi další vylepšení verze 18 patří i přirozenější expoziční úpravy světel a stínů, nový filtr Olejomalba, plná podpora 4K rozlišení a displejů s extrémně vysokým DPI nebo automatická geolokace snímků.
Zoner Photo Studio 18 má certifikaci pro Windows 10 a je v prodeji za cenu 1 499 Kč, rodinné rozšíření licence pořídíte za 499 Kč. Uživatelé starších verzí mají nárok na cenové zvýhodnění, jehož ceny začínají na 799 Kč pro majitele verze 17. Krabicová verze za příplatek 349 Kč obsahuje příručku s praktickými radami na používání Zoner Photo Studia 18 a program na 8GB flash disku vhodném k dalšímu používání.
Plná verze Zoner Photo Studia 18 je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.
Novinkové video najdete ke zhlédnutí na https://youtu.be/JyTyBfI1Ofs..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..