4Foto #73: LED světla Fomei

LED světla Fomei
Česká společnost Fomei uvedla na trh nové stabilní LED světla pro fotografy a filmaře. Využili jsme příležitost vyptat se na ně produktového speciality Rendy Tomaidese. Zde jsou základní informace v kostce.

LED světla Fomei

Novinky v oblasti LED světel od Fomei zasahují několik segmentů. Nejprve si představíme světelné meče a kruhový zdroj světla. V obou případech se jedná o poměrně specifické světelné zdroje určené pro kreativní tvůrce, umožňující pracovat jak v interiéru, tak i exteriéru. V druhé části si pak popíšeme LED panely a velké reflektory s fresnelovou čočkou.

Výhodou všech LED světelných zdrojů je barevně nastavitelné, výkonnostně regulovatelné světlo, které můžete použít jak s napájením ze sítě, tak i na baterie. Jsou lehké, skladné a snadno ovladatelné s dobrou visuální kontrolou stínů. Samozřejmě stále ještě neposkytují takový výkon jako blesky, ale jako doplněk výbavy fotografa se mohou hodit.

Více detailů najdete ve videu. Pokud nebude cokoli jasné, napište nám do komentářů pod článkem a my vám rádi odpovíme.

 

Soubory ke stažení: MP4 HD verze  – MP4 SD verze  – MP3 verze

2 komentáře u „4Foto #73: LED světla Fomei

  1. Jen taková drobná technická: Fresnel byl původem francouz a tak by se správně mělo jeho příjmení vyslovovat jako [frenel], takže [frenelova čočka]. Ale jinak fajn díl, to prstencové světlo by se mi docela hodilo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..