Tamron představil dva světelné objektivy s pevným ohniskem

Včera Tamron odtajnil informace o dvou nových objektivech, kterými se hodlá zařadit mezi výrobce špičkových skel s pevným ohniskem. Zdá se, že historické zaměření Tamronu na masové objektivy s co nejnižší cenou je minulostí, a firma se snaží nabídnout kompletní portfolio skel.

sp35

Konkrétně se jedná o objektivy SP 35 mm f/1.8 Di VC USD a SP 45 mm f/1.8 Di VC USD. Pokud rozklíčujeme značky v názvu, tak zjistíme, že se jedná o objektivy pro full-frame i APS-C fotoaparáty, vybavené stabilizací a ultrasonickými motory. Oba dva budou nabízeny v bajonetech Canon, Nikon a později i Sony. Oba se mohou pochlubit velmi krátkou minimální zaostřovací vzdáleností 0,2 resp. 0,29 m. Jsou složeny z 10 čoček a používají 9 lamelovou clonu. Tamron prozradil i použití nové povrchové vrstvy pro snížení odlesků.

Oba dva objektivy mají vlhkotěsné a prachotěsné kovové tělo, takže jsou vhodné i pro fotografování v náročnějších exteriérových podmínkách. Rozměrově se 35 mm verze může pochlubit průměrem 80,4 mm, délkou cca 80 mm a hmotností 450 g. Delší 45 mm verze pak je cca 90 mm dlouhé a váží 520 g. V obou případech je filtrový závit 67 mm.

sp45

Náš názor

Tamron se viditelně inspiroval obchodními úspěchy Sigmy a relativně vysokými cenami objektivů Canon, Nikon a Sony. To mu zřejmě dalo prostor vstoupit do prémiové třídy a zkusit štěstí u nejnáročnějších uživatelů. Koneckonců navazuje na macro řady SP s 90 mm, které se povedlo, takže teď bude záležet, jaké výsledky podají objektivy v praxi. Sigma se svojí řadou objektivů Art 50 a 85 mm f/1.4 slaví úspěchy a Tamron přichází s alternativou v podobě menších, lehčích a pravděpodobně o trochu levnějších objektivů, s jen o chlup horší světelností. Bohužel cena zatím není známa. Uvidíme na podzim.

DOLPNĚNO:

Dle oficiální zprávy budou verze pro Canon a Nikon v ČR k dispozici v říjnu a to za následující ceny:

SP 35mm F/1.8 Di VC USD (model F012) – MOC Cena s DPH 799 EUR / 21.990 CZK
SP 45mm F/1.8 Di VC USD (model F013) – MOC Cena s DPH 799 EUR / 21.990 CZK.

3 komentáře u „Tamron představil dva světelné objektivy s pevným ohniskem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..